Zdjęcie Artykułu

Lubelski Dzień Funduszy Europejskich

06.05.2015

Od 7 do 10 maja po raz drugi w województwie lubelskim odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Podobnie jak w 2014 roku, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w województwie lubelskim na Placu Zamkowym i Błoniach pod Zamkiem w Lublinie, odbędzie się rodzinny piknik pod hasłem Lubelski Dzień Otwarty Funduszy Europejskich.
 
9 maja, od 12.00 na Placu Zamkowym otwarte zostaną trzy namioty, przypominające igloo. W największym zaprezentowanych zostanie kilka przedsięwzięć dofinansowanych ze środków unijnych. Wśród nich będą: porozumienie gmin Doliny Zielawy, słynących m.in. z uprawy ziół, pierwszy w Polsce rodzinny park rozrywki „Magiczne Ogrody", projekty Samorządu Województwa Lubelskiego „Marka Lubelskie" i „Wrota Lubelszczyzny - Informatyzacja administracji" oraz laboratorium przygotowane przez Izbę Celną z Białej Podlaskiej.
 
 
W kolejnym namiocie zorganizowane zostaną warsztaty muzyczne, prowadzone przez uczniów Rock Music School z Lublina, oraz zajęcia ze sztuk walki, fitness i Capoeira.
 
W ostatnim namiocie będzie można skorzystać z darmowych pomiarów ciśnienia krwi i zabiegów prozdrowotnych, świadczonych przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz przedsiębiorców, którzy skorzystali z dotacji Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013. Obok stanie również autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Lublina, w którym będzie można oddać krew.
 
W tym samym czasie, w innej części Placu Zamkowego, będą odbywały się pokazy ratownictwa medycznego i drogowego z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, kupionego za unijne pieniądze, a także kurs pierwszej pomocy. Kolejnym elementem pikniku będzie promocja zasad bezpiecznej jazdy i prawidłowego zachowania się na drodze. Jeśli dopisze pogoda odwiedzający będą mogli przekonać się, co czuje i jak zachowuje się kierowca podczas zderzenia z innym pojazdem, prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu oraz dachowania.
 
- Włączamy się również w akcję namawiającą mieszkańców regionu, szczególnie zamieszkałych na wsi, do noszenia odblasków po zmroku. Tak stanowią przepisy, dlatego w propagowaniu tego obowiązku będzie wspierała nas Lubelska Policja - zaznacza marszałek Sosnowski.
 
Dodatkowo w trakcie wydarzenia na Placu Zamkowym będzie funkcjonował Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich, w którym konsultanci Urzędu Marszałkowskiego będą udzielali bezpłatnych porad nt. możliwości skorzystania z nowych środków unijnych.
 
Na Błoniach pod Zamkiem zostanie utworzona strefa dla dzieci (otwarta od 12.00 do 18.30). Najmłodsi mieszkańcy miasta i województwa pod opieką animatorów będą mogli bawić się m.in. w dmuchanym Wesołym Miasteczku i wziąć udział w licznych konkursach, grach i zabawach przygotowanych specjalnie dla nich.
 
Konkursy będą organizowane także na scenie głównej, która zostanie umieszczona na Placu Zamkowym. Zwycięzcy otrzymają m.in. wejściówki i bilety do miejsc i obiektów dofinansowanych z RPO (np. zoo w Zamościu, Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa). Na scenie wystąpią: kabaret „Smile", zespół Deluxe i Rock Music School oraz Mariusz Kałamaga w podwójnej roli: konferansjera i satyryka. Nie zabraknie również pokazów grup młodzieżowych działających przy instytucjach kultury z regionu. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „ENCLOSE" z Lublina, którego wokalista Juan Carlos Cano wygrał IV edycję programu „The Voice of Poland".
 

Liczba wyświetleń: 846
Ekoenergia dla Gminy Garbów ekoenergia Projekty Unijne unia Plan gospodarki NiskoemisyjnejPlan gospodarki Niskoemisyjnej Odpady po nowemu odpady E-Odpady kosz Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Zamówienia Publiczne zamowienia Platforma Usług Komunalnych
- wodomierze uslugikom
Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

POBIERZ AKTUALNY NUMER: kwiecień-maj 2018 (328-329)

© 2015 Gmina Garbów Projekt i realizacja: Sulimo