Zdjęcie Artykułu

OSP z Garbowa reprezentuje gminę Garbów i Polskę na zawodach w Holandii

05.02.2016

Ochotnicza Straż Pożarna z Garbowa po raz dziesiąty, jako jedyna drużyna z Polski uczestniczyła w zawodach o nazwie „Wampex”, które odbyły się w holenderskim miasteczku Vledder.

„Wampex” to nocny marsz na orientacje z przeszkodami odbywający się od 27 lat, w którym oprócz OSP Garbów biorą udział drużyny z Niemiec i Holandii. Tegoroczna trasa liczyła około 30 kilometrów  podzielonych na 21 odcinków, które prowadziły przez okoliczne lasy i pola. Dodatkowo na trasie rozmieszczono dziesięć  przeszkód, takich jak siatki linowe czy różnorodne przeprawy wodne które w większości były tak zlokalizowane, aby uczestnicy musieli przejść z jednego brzegu kanału na drugi, gdzie każdy błąd mógł skończyć się lądowaniem w zimnej wodzie.  Aura też nie sprzyjała uczestnikom. Silne opady deszczu w porównaniu z dodatnią temperaturą spowodowały że na trasie znajdowały się bardzo duże ilości grząskiego błota które bardzo utrudniało marsz. Mimo nie korzystnych warunków strażakom z Garbowa pokonanie trasy zajęło około 13 godzin co należy uznać za dobry wynik. Uczestnicy zawodów zgodnie stwierdzili że tegoroczny „Wampex” był jednym z trudniejszych w ostatnich latach, o czym świadczy fakt nieukończenia zawodów przez aż 10 drużyn. Mimo ogromnego wysiłku, satysfakcja z pokonania trasy jest ogromna i  garbowska drużyna  już myśli jak poprawić swój czas w przyszłym roku. Zawody w Holandii są okazją do promocji Gminy Garbów  poza granicami Polski oraz kontynuacji współpracy ze strażakami z Niemiec i Holandii.

OSP Garbów

Liczba wyświetleń: 656
Ekoenergia dla Gminy Garbów ekoenergia Projekty Unijne unia Plan gospodarki NiskoemisyjnejPlan gospodarki Niskoemisyjnej Odpady po nowemu odpady E-Odpady kosz Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Zamówienia Publiczne zamowienia Platforma Usług Komunalnych
- wodomierze uslugikom
Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

POBIERZ AKTUALNY NUMER: luty-marzec 2018 (326-327)

© 2015 Gmina Garbów Projekt i realizacja: Sulimo