Zdjęcie Artykułu

2 Maja-Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

29.04.2015

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej -święto wprowadzone ustawą z dnia 20 lutego 2004 roku. Tego dnia obchodzony jest także Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

 
 
Ustawa z 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych (Dz. U z 2005 r. Nr 235 poz. 2000 z późn. zm.). stanowi, że :

każdy ma prawo używać barw Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności w celu podkreślenia znaczenia uroczystości, świąt lub innych wydarzeń, z uwzględnieniem art. 1 ust. 2 (tj. zachowania należnych symbolom RP szacunku i czci) - art. 5 ust. 2 flagę państwową Rzeczypospolitej Polskiej zaleca się podnosić lub umieszczać na budynkach mieszkalnych lub przed budynkami mieszkalnymi oraz na budynkach lub przed budynkami, w których prowadzi się działalność gospodarczą lub w innych miejscach niż wymienione w ust. 1 i 2 - z okazji świąt i rocznic państwowych oraz innych uroczystości o zasięgu państwowym lub lokalnym, z uwzględnieniem art. 1 ust. 2. (art. 7 ust. 3 ustawy)

Poza flagą państwową Rzeczypospolitej Polskiej ustawa wymienia także flagę państwową z godłem. Nie jest ona jednak przewidziana do powszechnego stosowania. Flagę państwową zwyczajowo podnosi się w godzinach porannych oraz opuszcza się ją po zachodzie słońca.
 
Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy do wywieszania flag w swoich domach.

Liczba wyświetleń: 618
Ekoenergia dla Gminy Garbów ekoenergia Projekty Unijne unia Plan gospodarki NiskoemisyjnejPlan gospodarki Niskoemisyjnej Odpady po nowemu odpady E-Odpady kosz Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Zamówienia Publiczne zamowienia Platforma Usług Komunalnych
- wodomierze uslugikom
Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

POBIERZ AKTUALNY NUMER: kwiecień-maj 2018 (328-329)

© 2015 Gmina Garbów Projekt i realizacja: Sulimo