Zdjęcie Artykułu

Goście z Chin w Garbowie

29.01.2016

Wizyta przedstawicieli Prowincji Shanxi w Garbowie

Chyba pierwszy raz Garbów gościł oficjalną delegację z Azji. W styczniu przybyła do nas sześcioosobowa grupa z Chin, byli to przedstawiciele Shanxi Provincial People’s Congress. Jest to lokalny organ władzy państwowej. 

Prowincja Shanxi znajduje się w środkowym biegu Żółtej Rzeki. Na północy od Mongolii Wewnętrznej oddziela ją Wielki Mur. Położenie Shanxi od czasów starożytnych miało wielkie znaczenie wojskowe. Osiemdziesiąt procent terytorium Shanxi pokrywają góry i wzgórza. Województwo zajmuje powierzchnię 156,600 km2, co daje 1,63% krajowego lądu. Shanxi ma populacje 35,7 mln ludzi, rozlokowaną w 11 miastach i 119 powiatach. Stolicą prowincji jest miasto Taiyuan. W prowincji Shanxi występuje łagodny klimat, pozwalający cieszyć się pięknem wszystkich czterech pór roku. 

Shanxi to jedno z miejsc powstania chińskiej opery, w prowincji urodzili się wspaniali dramaturdzy. Sceny operowe rozsiane są po wioskach oraz miasteczkach. Shanxi było nazywane  "Domem Chińskiej Sztuki Operowej". 

Goście z Azji byli bardzo zainteresowani funkcjonowaniem Gminy, z ogromną ciekawością przyglądali się szkole i zachwycali kościołem w bożonarodzeniowym wystroju. 

 

Liczba wyświetleń: 1328
Ekoenergia dla Gminy Garbów ekoenergia Projekty Unijne unia Plan gospodarki NiskoemisyjnejPlan gospodarki Niskoemisyjnej Odpady po nowemu odpady E-Odpady kosz Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Zamówienia Publiczne zamowienia Platforma Usług Komunalnych
- wodomierze uslugikom
Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

POBIERZ AKTUALNY NUMER: luty-marzec 2018 (326-327)

© 2015 Gmina Garbów Projekt i realizacja: Sulimo