Zdjęcie Artykułu

Kolejne udogodnienia dla klientów - szybciej, sprawniej i wygodniej w Powiecie Lubelskim

04.07.2016

Z przyjemnością informujemy, że w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa oraz Wydziale Geodezji zostały uruchomione terminale płatnicze.

Od teraz będzie można dokonywać opłat, z wyłączeniem opłaty skarbowej, przy użyciu karty płatniczej bezpośrednio na niektórych stanowiskach pracy w ww wydziałach, a nie jak było do tej pory tylko w kasie Starostwa Powiatowego w Lublinie. 

Płatności kartą można dokonywać w:

 • Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa: 
  • Rejestracja Pojazdów w Lublinie
  • Filia w Bełżycach 
  • Filia w Bychawie 
 • Wydziale Geodezji:
  • Filia w Bełżycach
  • Filia w Bychawie 

Terminale płatnicze umożliwią dokonanie opłat m.in. za wydanie prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego oraz wypisów, wyrysów i  kopii dokumentów z zasobu geodezyjnego. Oczywiście, nie jest to jedyna forma płatności, gdyż dotychczasowa gotówkowa w kasie Starostwa jest nadal dostępna dla wszystkich klientów.

Płatność kartą w Filiach Wydziału Komunikacji, Transportu i Drogownictwa – w Bełżycach i Bychawie obciążona jest opłatą manipulacyjną, którą ponosi klient. Natomiast płatności w Filiach Wydziału Geodezji – w Bychawie i Bełżycach, na stanowisku Rejestracja Pojazdów w Lublinie oraz w kasie Starostwa będą dokonywane bez dodatkowych opłat. 

Różnica w kwestii prowizji wynika z faktu, iż dostawcą terminali są dwie różne firmy. Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych, która jest jednym z dostawców usługi pobiera opłatę manipulacyjną w wysokości 2 zł, natomiast drugi dostawca – bank – opłat nie pobiera. Biorąc pod uwagę fakt, że już nie będzie trzeba iść do banku lub na pocztę, załatwiając sprawy w Bychawie czy Bełżycach powyższa kwota wydaje się nie być dużym wydatkiem.  

Ponadto informujemy, że na stronie http://info-car.pl/infocar/wykaz-uslug.html istnieje możliwość dokonania opłaty przelewem/kartą płatniczą za wydanie prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego oraz uzyskania szczegółowych informacji o całym procesie wydawania uprawnień do kierowania pojazdami.

Płatności kartą to kolejne usprawnienia, jakie wdrożyło Starostwo z myślą o klientach. Od 1 czerwca 2016r. we wtorki zostały wydłużone godziny pracy od 7.00 – 17.00, tak aby mieszkańcy „przed pracą” czy „po pracy” mogli m.in. złożyć wniosek, odebrać decyzję,  prawo jazdy czy dowód rejestracyjny, a także uzyskać informację nt rozpatrywanej sprawy. 

Mamy nadzieję, że wprowadzone rozwiązania będą dużym udogodnieniem dla naszych klientów oraz zwiększą ich komfort obsługi. 

 

 

Materiał: Powiat Lubelski

Liczba wyświetleń: 433
Ekoenergia dla Gminy Garbów ekoenergia Projekty Unijne unia Plan gospodarki NiskoemisyjnejPlan gospodarki Niskoemisyjnej Odpady po nowemu odpady E-Odpady kosz Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Zamówienia Publiczne zamowienia Platforma Usług Komunalnych
- wodomierze uslugikom
Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

POBIERZ AKTUALNY NUMER: grudzień 2017 (324)

© 2015 Gmina Garbów Projekt i realizacja: Sulimo